• 04.05.2020 09:40

3. květen 2020 – 4. NEDĚLE VELIKONOČNÍ

Milí farníci,

v týdnu od 3. do 10. května bude pořad bohoslužeb na Novém Hrádku běžný, jen
    v sobotu 9. května bude ještě večerní mše sv. od 18.00 hod. - s nedělní platností.
    Je nutné zapisovat účast na jednotlivých bohoslužbách, stále platí omezení počtu max. 15 osob při jedné mši sv. - arch je připraven v zádveří kostela i na příští týden. Celý pořad bohoslužeb naleznete na farním webu ve složce POŘAD BOHOSLUŽEB.
    I nadále je nutné používat roušky a desinfekce, zachovávat vzájemný odstup 2 metry
    (i v lavicích; neplatí pro členy jedné domácnosti).
    Dle rozhodnutí České biskupské konference se při bohoslužbách nepoužívá svěcená voda a vynechává se pozdravení pokoje podáním ruky.
    Svaté přijímání: výhradně na ruku.
    Zpovídání: zatím mimo kostel podle osobní domluvy - před nebo po mši sv.

V neděli není přinášení darů.
    Při návštěvě kostela prosím stále pamatujte na všechna tato nezbytná opatření

Upozorňuji, že stále platí dispens od nedělní účasti, proto osoby vyššího věku - příp.
    s nižší imunitou - nechť zváží, zda by svou účast na mši sv. neměly ještě odložit.

4. neděle velikonoční – Dobrého pastýře - je dnem modliteb za povolání k duchovnímu stavu. Pamatujme v modlitbách!

Papež František zve k modlitbě růžence – V květnu, měsíci zasvěceném Panně Marii, zve papež František věřící, aby obnovili svou lásku k nejsvětějšímu růženci. Více na: https://www.bihk.cz/aktuality/zpravy/5747-papez-frantisek-zve-k-modlitbe-ruzence.html
    Růženec se společně modlíme před každou mší svatou.
    Májové pobožnosti – od 8. května každý pátek na závěr mše sv. na Novém Hrádku, jinde v sobotu.

Paškálky můžete uhradit při účasti na mši svaté. Několik kusů je stále ještě k dispozici.
    U sloupu je připraven košík. Cena 60 Kč/ks.

Aktuality sledujte na diecézním webu  https://www.bihk.cz/

Těším se na každé setkání s vámi. S přáním Dobra
                                                                                                                    P. Jindřich Tluka

• 29.04.2020 10:51

O H L Á Š K Y - 29. duben

Milí farníci,

jistě jsme všichni rádi, že se opět můžeme scházet ke slavení bohoslužeb.
    Nadále však platí omezení – zatím max. počet 15 osob při jedné mši sv.; dále roušky, zachovávání odstupu 2 metry (i v lavicích; neplatí pro členy jedné domácnosti) a také desinfekce (je připravena v zádveří kostela).
    V naší farnosti jsou mše svaté za těchto opatření slouženy od pondělí 27. dubna každý den až do neděle 3. května, aby se dostalo na všechny zájemce při dodržování nezbytných opaření.
    Nepoužívá se svěcená voda, vynechává se pozdravení pokoje.
    Není přinášení darů.
    Zpovídání: zatím podle osobní domluvy, mimo kostel; nejsnáze po mši sv.

Účast na mši svaté na Novém Hrádku - postupujte prosím takto:

V zádveří kostela je umístěn rozpis k účasti na jednotlivé mše svaté podle dní. Tam se zapisujte.
    Zároveň si můžete na mši, které se zúčastníte, zadat svůj úmysl („intenci“). Pořad bohoslužeb je na farním webu umístěn ve složce POŘAD BOHOSLUŽEB.

1. květen – první pátek v měsíci – po mši sv. bude adorace NSO.

Při návštěvě kostela prosím stále pamatujte na všechna nezbytná opatření

U sloupu je připraven košík. Cena 60 Kč/ks.