• 09.06.2019 11:27

9. června 2019 – Slavnost SESLÁNÍ DUCHA SVATÉHO

*“KUP SI SVOJI ŠABLONU“  - V tomto roce proběhne finální etapa opravy střechy farního kostela na Novém Hrádku. Potřebné finanční prostředky bychom rádi zajistili také s pomocí vás, farníků. Každý, kdo přispěje na dokončení oprav částkou nejméně 3.000 Kč, dostane malou měděnou šablonku, certifikát dárce a rovněž i potvrzení pro daňové účely. Děkujeme všem dárcům za podporu celého díla!

*Slavností Seslání Ducha Svatého se končí doba velikonoční. Liturgické mezidobí II. začíná v pondělí 10. června 10. týdnem.

*ZMĚNA BOHOSLUŽEB V TOMTO TÝDNU: ve středu 12. června Mše svatá na Novém Hrádku nebude, ve čtvrtek 13. června, v den Svátku Ježíše Krista, nejvyššího a věčného kněze, bude od 18.00 hod. Děkujeme za pochopení.

*NIKODÉMOVA NOC  bude ve středu 12.  června od 21.00 hod.;  tichá adorace 30 minut,
    na závěr svátostné požehnání.

*NÁRODNÍ  POUŤ DO ŘÍMA  - u příležitosti výročí svatořečení sv. Anežky České v roce 1989 pořádá Diecézní poutní centrum zájezd (pondělí 11. – středa 13.  listopadu 2019).  Zájemci se mohou hlásit již nyní. Podrobnosti na www.bihk.cz
    Koruna sv. Anežky České pro papeže Františka – podrobnosti naleznete na https://www.bihk.cz/aktuality/zpravy/5484-koruna-sv.-anezky-ceske-pro-papeze-frantiska.html

*PODĚKOVÁNÍ – všem vám, kteří v naší farnosti nezištně vykonáváte různé práce a služby.
    *ADORACE  NSO  – první pátek v měsíci a v týdnu při večerní adoraci ´Nikodémova noc´.
    *MODLITBA RŮŽENCE – společně 30 minut vždy přede Mší svatou.

• 02.06.2019 15:21

2. června 2019 – 7. NEDĚLE VELIKONOČNÍ

*SBÍRKA NA POMOC KŘESŤANŮM BLÍZKÉHO VÝCHODU  z minulé neděle přinesla v naší farnosti celkem 4.235 Kč (Borová 570, Sněžné 1.220, Nový Hrádek 2.445 Kč).  Peníze už byly odeslány na příslušný účet. Děkujeme všem za štědrost a modlitby!

*NIKODÉMOVA NOC v tomto týdnu nebude.

*R.D. Jan Józef Czarny bude v naší farnosti působit do 8. června.

*CAMERATA NOVA NÁCHOD 2019  - koncert ve farním kostele sv. apoštolů Petra a Pavla
    na Novém Hrádku se uskuteční v sobotu 8. června od 19.00 hod. Vystoupí Komorní orchestr Slávy Vorlové z Náchoda a Cantores cantant Kolín.

*MODLITBA RŮŽENCE – společně 30 minut vždy přede Mší svatou.