• 30.09.2017 22:13

1. ŘÍJNA 2017, 26. NEDĚLE V MEZIDOBÍ

*POSVÍCENÍ NA NOVÉM HRÁDKU je tuto neděli, 1. října. Při mši sv. poděkujeme Pánu za letošní úrodu. Odpoledne v 16 hod. se ve farním kostele sv. apoštolů Petra a Pavla uskuteční koncert letošního ročníku Orlicko-kladského varhanního festivalu. Vystoupí pan Vladimír Jelínek.  Podrobnosti a program celého festivalu na plakátu.
    *SBÍRKA NA OPRAVU STŘECHY KOSTELA NA NOVÉM HRÁDKU bude tuto neděli, 1. října. Prostředky poslouží k financování druhé etapy oprav, která bude realizována v roce 2018. Děkujeme vám!
    *NÁBOŽENSKÁ VÝCHOVA začne v pátek 6. října, povede ji katechetka paní Mgr. Dana Drašnarová. Přihlášky jsou dispozici v sakristii i základní škole na Novém Hrádku. Přejeme všem zúčastněným zdárný, pohodový školní rok.
    *Setkávání nejmenších dětí a předškoláků opět začíná! První setkání bude v pátek 6. října v 16.30 hod. u Vondřejcových.
    *Výročí posvěcení kaple Božského Srdce Páně na Borové 80 let této události vzpomenou borovští farníci při mši sv. v neděli 8. října, začátek v 10.30 hod. Uskuteční se též sjezd rodáků. Další program od 14 hod.
    *Vzpomínková pobožnost u hrobu R.D. Bohumila Janko v Dobřanech bude 8. října v 16.30 hod. 25. září uplynulo 30 let od jeho úmrtí.
    *Pouť sochy Panny Marie Fatimské po diecézi začíná ve středu 4. 10. v katedrále Svatého Ducha v Hradci Králové (pontifikální mše sv. v 18.30 hod); Hora Matky Boží jižve čtvrtek 28.září v 17.00 hod.; Českomoravská Fatima Koclířov sobota 7. 10. Mše svatá začíná v 10.30 hod. Podrobnosti na plakátu, na webu farnosti Koclířov a webu diecézním:
     *Páteční mše sv. ve Slavoňově začínají už v 16.30 hod.!

*ADORACE  svátostného Pána Ježíše přítomného v Eucharistii je každý pátek a na první neděli v měsíci – vždy na závěr mše svaté.
    *PODĚKOVÁNÍ  patří vám všem, kdo v naší farnosti nezištně pomáháte s různými pracemi a službami.

⁎ ⁎ ⁎ ⁎ ⁎

• 24.09.2017 19:21

24. ZÁŘÍ 2017, 25. NEDĚLE V MEZIDOBÍ

*SBÍRKA NA CÍRKEVNÍ ŠKOLSTVÍ  z minulé neděle vynesla v našich farnostech celkem 8.429 Kč. Farnost Nový Hrádek: 4.045 Kč (Borová 420 Kč, Nový Hrádek 2755 a Sněžné 870 Kč. Farnost Slavoňov: 4.384 Kč. Všem dárcům děkujeme za štědrost i modlitby, jimiž tolik potřebné vzdělávání naší mladé generace provázíte.
    *POUŤ ZA NOVÁ DUCHOVNÍ POVOLÁNÍ V ROKOLI bude na poslední sobotu, 30. září 2017. Celebruje P. Petr Soukal, farní vikář v Havlíčkově Brodě, který po mši sv. udělí poutníkům své novokněžské požehnání. Program v kostele Panny Marie začíná v 8.45 hod. modlitbou růžence, mše sv. v 9.30 hod. Po adoraci v 11.00 hod. společná pobožnost Křížové cesty (v lese za silnicí).
    *POSVÍCENÍ NA NOVÉM HRÁDKU bude v neděli 1. října. Při mši svaté poděkujeme Pánu za letošní úrodu. Odpoledne se v 16 hod. ve farním kostele sv. apoštolů Petra a Pavla uskuteční koncert letošního ročníku  Orlicko-kladského varhanního festivalu. Vystoupí pan Vladimír Jelínek.  Podrobnosti a program festivalu na plakátu.
    *SBÍRKA NA OPRAVU STŘECHY KOSTELA NA NOVÉM HRÁDKU bude příští neděli, 1. října. Tyto prostředky poslouží k financování další etapy oprav, která bude realizována v roce 2018. Děkujeme vám!
    *Mše sv. ve Sněžném v neděli 1. října začíná až v 10.45 hod.!! Všem farníkům děkujeme za pochopení.
    *Pouť sochy Panny Marie Fatimské po diecézi začíná ve středu 4. 10. v katedrále Svatého Ducha v Hradci Králové (mše sv. v 18.00 hod); národní poutní slavnost: Českomoravská Fatima Koclířov, sobota 7. 10. Mše svatá začíná v 10.30 hod. Podrobnosti na plakátu, na diecézním webu a webu farnosti Koclířov.

*PODĚKOVÁNÍ  patří vám všem, kdo v naší farnosti nezištně pomáháte s různými pracemi a službami, naposledy za úklid kostela a na faře.