• 25.03.2017 17:17

4. NEDĚLE P O S T N Í, 26. března

*LETNÍ ČAS: změna na neděli 26. března (noc bude o hodinu kratší).
    *“Pojištění kostelů a kaplí v diecézi – sbírka z minulé neděle přinesla v naší farnosti 4.305 Kč (Borová 590,- Nový Hrádek 2.715,- a Sněžné 1.000,- Kč). Děkujeme všem dárcům.
    *24 hodin pro Pána: pátek a sobota 24. – 25. března. Tato celosvětová modlitební aktivita je vyhlášena na přání papeže Františka. Je snahou pomoci věřícím v době postní nalézt čas potřebný na ztišení, k modlitbě a zpytování svědomí.
    *KŘÍŽOVÁ CESTA V ROKOLI  - neděle 2. dubna odpoledne. Zveme všechny farníky k pobožnosti Křížové cesty. Detaily si domluvíme ráno po mši sv. (také podle počasí). Předpokládaný začátek ve 14 hod.
    *Diecézní setkání mládeže - sobota 8. dubna 2017, Hradec Králové. Podrobnosti na vývěsce, zájemci o účast hlaste se v sakristii.
    *DOBA POSTNÍKaždý pátek bude na závěr mše svaté pobožnost Křížové cesty a o nedělích adorace Nejsvětější Svátosti oltářní.
    *Polední ANDĚL PÁNĚ modlíme se za uzdravení nemocných a zvláště pak všech v našich rodinách, obcích i celé farnosti.
    *Svátost smíření  pokaždé přede mší sv.; po domluvě lze i jindy.
    *PODĚKOVÁNÍ  patří vám všem, kdo v naší farnosti i obcích pomáháte s rozličnými pracemi, úkoly a službami.
    *NABÍDKA: Poutní zájezd Rožmitál pod Třemšínem - Svatá Hora
    čtvrtek 6. července 2017 (státní svátek). Možno navštívit: poutní místo Svatá Hora, Rožmitál pod Třemšínem (působiště Jakuba Jana Ryby - zde mše sv.); Vysoká u Příbramě (zámeček-museum hudeb. skladatele Antonína Dvořáka).  Vzhledem k vzdálenosti je odjezd z Nového Hrádku  plánován na 6.00 hod. ráno, návrat asi ve 21 hod.. Zájemci zapisujte se do archu (u sloupu) do konce března.

• 18.03.2017 21:26

3. NEDĚLE P O S T N Í, 19. března

*NABÍDKA: Poutní zájezd Rožmitál pod Třemšínem - Svatá Hora
    čtvrtek 6. července 2017 (státní svátek). Možno navštívit: poutní místo Svatá Hora, Rožmitál pod Třemšínem (rodiště Jakuba Jana Ryby - zde mše sv.); Vysoká u Příbramě (zámeček-museum hudebního skladatele Antonína Dvořáka).  Vzhledem k vzdálenosti je odjezd z Nového Hrádku   plánován na 6.00 hod. ráno, návrat asi ve 21 hod.. Zájemci zapisujte se do archu (u sloupu) do konce března.
    *Slavnost sv. Josefa, snoubence Panny Marie - překládá se letos na pondělí 20. března. Mše sv. bude na N. Hrádku od 18.00 hod.
    *“Pojištění kostelů a kaplí v diecézi – sbírka je vyhlášena na 3. neděli postní - 19. března 2017. Děkujeme všem dárcům.
    *24 hodin pro Pána: pátek a sobota 24. – 25. března. Tato celosvětová modlitební aktivita je vyhlášena na přání papeže Františka. Je snahou pomoci nalézt věřícím čas potřebný na ztišení, modlitbu a zpytování svědomí. Součástí bude adorace Pána Ježíše přítomného ve vystavené Eucharistii. Vhodné je též vykonat svátost smíření a navštívit nemocné.
    *Svátost smíření  pokaždé přede mší sv.; po domluvě lze i jindy.
    *NÁRODNÍ POCHOD PRO ŽIVOT A RODINU : sobota  22. dubna 2017;
    pořádá Hnutí pro život ČR. Vzadu u sloupu naleznete první letošní číslo informačního oběžníku; uvnitř pozvánku k účasti a také stylizovaný dopis premiéru Bohuslavu Sobotkovi, kterým se za obranu rodiny a života jako takového můžete postavit i Vy. Dopisy nechávejte v sakristii, odešleme je společně za 14 dní. Díky za vstřícnost a podporu.