• 05.03.2017 16:40

1. NEDĚLE P O S T N Í, 5. března

*SBÍRKA „SVATOPETRSKÝ HALÉŘ“  z minulé neděle přinesla v naší farnosti celkem  5.090 Kč (Borová 420, Nový Hrádek 2.970, Sněžné 700 Kč; další příspěvky ještě 1.000 Kč). Všem dárcům děkujeme!
    **R. D. Jan Czarny děkuje všem farníkům za blahopřání k narozeninám. Pozdravuje každého a těší se na viděnou.
    *DOBA POSTNÍ:
    Každý pátek bude na závěr mše sv. společná pobožnost Křížové cesty
    a o nedělích adorace Nejsvětější Svátosti oltářní.
    *Polední ANDĚL PÁNĚ se modlíme za uzdravení nemocných a zvláště pak všech v našich rodinách, obcích i celé farnosti.
    *SVÁTOST SMÍŘENÍ  pokaždé přede mší svatou; po předchozí domluvě možno i jindy.
    *NÁRODNÍ POCHOD PRO ŽIVOT A RODINU : sobota  22. dubna 2017;
    pořádá Hnutí pro život ČR. Vzadu u sloupu naleznete první letošní číslo informačního oběžníku; uvnitř pozvánku k účasti a také stylizovaný dopis premiéru Bohuslavu Sobotkovi, kterým se za obranu rodiny a života jako takového můžete postavit i Vy. Dopisy nechávejte v sakristii, odešleme je společně za 14 dní. Díky za vstřícnost a podporu.
    *PODĚKOVÁNÍ  patří vám všem, kdo v naší farnosti i obcích pomáháte s rozličnými pracemi, úkoly a službami.
    *OPRAVA STŘECHY  je možno přispět i bankovním převodem - na účet farnosti Nový Hrádek; číslo účtu 115-1636290247 /0100 (KB, pobočka Nové Město nad Metují). Do kolonky Zpráva pro příjemce uveďte slovo  STRECHA. Dárcům bude vystaveno potvrzení o daru (které je možno použít pro odpis z daní). Informací naleznete i na farním webu.

* * * * *

• 26.02.2017 15:27

8. NEDĚLE V MEZIDOBÍ, 26. února

*SBÍRKA „SVATOPETRSKÝ HALÉŘ“  V neděli 26. února se uskuteční sbírka „Svatopetrský haléř“. Prostředky takto získané jsou jako každý rok určeny k tomu, aby Sv. otec František mohl jménem celé Církve přispět ke zmírnění následků neštěstí, pomoci obětem válečných konfliktů či živelných katastrof, uprchlíkům a dalším lidem v nouzi. Všem dárcům děkujeme!
    *Děti doprovodí mešní liturgii opět v úterý 28. února.
    ***POPELEČNÍ STŘEDA A DOBA SVATOPOSTNÍ:
    Popeleční středa je letos 1. března a začíná jí 40 dní trvající čas doby postní. Je dnem přísného postu. Při mši svaté bude věřícím udělován popelec.
    Svatý týden: Květná neděle bude 9. dubna, Velký pátek 14. dubna, Hod Boží velikonoční - neděle 16. dubna 2017.
    V době postní bude každý pátek na závěr mše sv. společná pobožnost Křížové cesty a o nedělích bude adorace Nejsvětější Svátosti oltářní.
    *SVÁTOST SMÍŘENÍ  pokaždé přede mší svatou; po předchozí domluvě možno i jindy.

* * * * *