• 07.01.2017 13:18

Neděle 8. ledna 2017, Svátek KŘTU PÁNĚ

*Svátek KŘTU PÁNĚ   je posledním dnem doby vánoční. Liturgické mezidobí před začátkem doby postní končí letos v úterý 8. týdne, tedy 28. února (1. března bude Popeleční středa).
    *Tříkrálová sbírka 2017 Děkujeme všem, kteří jste ji na Novém Hrádku a Borové zorganizovali, připravili zázemí s občerstvením a koledníčky doprovázeli. Děkujeme také všem dárcům. Odplať vám sám dobrý Bůh!
    +Jaroslav Matěj Poslední rozloučení bude na Novém Hrádku ve čtvrtek 12. ledna 2017; ve13 hod. zádušní mše sv., poté uložení do rodinného hrobu.
    *V pátek 13. ledna odpadá výuka náboženství.
    *Děti opět doprovodí mešní liturgii na Novém Hrádku v úterý 17. ledna.
    *ADORACE  NSO - vždy pátek a 1. neděle v měsíci na závěr Mše svaté.
    *SVÁTOST SMÍŘENÍ  - vždy přede mší svatou; po předchozí domluvě možno i jindy.
    *PODĚKOVÁNÍ  patří vám všem, kdo v naší farnosti i obcích pomáháte s rozličnými pracemi, úkoly a službami.
    *OPRAVA STŘECHY  je možno přispět i bankovním převodem - na účet farnosti Nový Hrádek; číslo účtu 115-1636290247 /0100 (KB, pobočka Nové Město nad Metují). Do kolonky Zpráva pro příjemce uveďte slovo  STRECHA. Dárcům bude vystaveno potvrzení o daru (které je možno použít pro odpis z daní). Informací naleznete i na farním webu.

• 25.12.2016 15:15

DOBA VÁNOČNÍ - O H L Á Š K Y

*ZPÍVÁNÍ U BETLÉMA“  Všechny vás – prarodiče a rodiče s dětmi - zveme na Štědrý den odpoledne do farního kostela sv. Petra a Pavla; budeme společně zpívat koledy; začátek v 16.00 hod.
    *PŮLNOČNÍ na Novém Hrádku začne ve 24.00 hod. Od 23.45 hod.  s Chrámovým sborem pásmo koled.
    *Tradiční ZPÍVÁNÍ U JESLIČEK - s divadlem dětí z Nového Hrádku – bude v domě Mariiných sester v Rokoli, v pondělí 26. prosince v 17 hod. Srdečně všechny zvou Schönstattské sestry Mariiny a děti.
    *MŠE SVATÁ V TISU v kapli Panny Marie bude v úterý 27. prosince – začátek v 9.00 hod.
    *Děti doprovodí mešní liturgii na Novém Hrádku v úterý 27. prosince. *ZASVĚCENÝ SVÁTEK: Česká biskupská konference má pravomoc počet zasvěcených svátků stanovit podle místních podmínek, upravila počet zasvěcených svátků na dva: Narození Ježíše Krista (25. prosinec) a Slavnost Matky Boží, Panny Marie (1. leden). Tyto svátky má věřící katolík světit jako neděli svátečním klidem a návštěvou bohoslužby.
    *31. prosinec – Poděkování a prosba o Boží pomoc do nového roku – mše sv. začíná na Novém Hrádku v 15.00 hod.
    *ADORACE  NSO - vždy pátek a 1. neděle v měsíci na závěr Mše svaté.
    *SVÁTOST SMÍŘENÍ  - vždy přede mší svatou; po předchozí domluvě možno i jindy.