• 27.07.2019 16:07

28. července 2019 – 17. NEDĚLE V MEZIDOBÍ

*“KUP SI SVOJI ŠABLONU“  - V tomto roce proběhne finální etapa opravy střechy farního kostela na Novém Hrádku. Potřebné finanční prostředky bychom rádi zajistili také s pomocí vás, farníků. Každý, kdo přispěje na dokončení oprav částkou nejméně 3.000 Kč, dostane malou měděnou šablonku, certifikát dárce a rovněž i potvrzení pro daňové účely. Děkujeme všem dárcům za podporu celého díla!

*Nikodémova noc  - bude ve čtvrtek 1. srpna od 21.00 hod. Tichá večerní adorace, 30minut. Na závěr svátostné požehnání.

*PRVNÍ PÁTEK V MĚSÍCI2. srpen. Mše sv. v 18.00 hod., před ní společná modlitba růžence a možnost svátosti smíření od 17.30 hod. Na závěr adorace NSO.

*KOUZELNÉ OBRÁZKY MARIE FISCHEROVÉ - KVĚCHOVÉúterý 27. srpna 2019.
    Autobusový zájezd do třebechovického muzea betlémů pořádá CK Jana Hudková. Odjezd je v 8.00 hod. z náměstí na Novém Hrádku, návrat po poledni. Součástí prohlídky bude také Proboštův betlém a výstava betlémů od řezbářů z Orlických hor. Cena za osobu 150 Kč. Zájemci se mohou hlásit do konce července u p. Josefa Hánla (tel. 732 658 770).

*“OHROMNÉ  MALIČKOSTI“ – diecézní stolní kalendář pro rok 2020 - si můžete vyzvednout  podle původní objednávky v sakristii. Cena 69 Kč/kus.

*“OTEVŘENÝ KOSTEL: úterý – neděle, 9 – 12 a 14 – 17 hod. Prohlídka kostela je doplněna komentovaným výkladem průvodce. Probíhá v červenci a srpnu.

*BOHOSLUŽBY  NA NOVÉM HRÁDKU  – v čas letních prázdnin nebudou středeční mše svaté.

*PODĚKOVÁNÍ – všem vám, kteří v naší farnosti nezištně vykonáváte různé práce a služby.
    *ADORACE  NSO  – první pátek v měsíci a v týdnu při večerní adoraci ´Nikodémova noc´.
    *MODLITBA RŮŽENCE – společně 30 minut vždy přede Mší svatou.

• 13.07.2019 21:28

14. – 21. července 2019 – 15. a 16. NEDĚLE V MEZIDOBÍ

*Od 15. do 21. července budou v naší farnosti zastupovat kněží z Nového Města nad Metují. V opravdu naléhavých případech volejte 731 402 382 (R.D. Benedikt Machalík OPraem.)

*Nikodémova noc  - tichá večerní adorace - ve čtvrtek 18. července nebude.
    *V pátek 19. července mše sv. na Novém Hrádku nebude. Děkujeme za pochopení.

*V neděli 21. července začíná mše sv. na Novém Hrádku až v  9.00 hod

Zájemci o službu průvodce se mohou i nadále hlásit v sakristii.

*OTISKY PRSTU NA SOCHU KORUNA SV. ANEŽKY ČESKÉ
      Přípravný výbor podzimní pouti do Říma připomíná možnost registrace farností, přejí-li si farníci dát své otisky na sochu Koruna svaté Anežky pro papeže Františka. Otisky prstu věřících budou pevnou součástí sochy, která pak bude papeži předána ve Vatikánu. Registrace farností je nutná pro zajištění distribuce archů ručního papíru, na který se budou otisky snímat.

Termín pro registraci farností je 18. červenec 2019. Po uzávěrce registrací bude zahájena koordinovaná distribuce zásilek materiálu pro snímání otisků.

*Součástí celé akce je i finanční sbírka, která dar doprovodí.  Z těchto prostředků Svatý Otec pomůže trpícím a potřebným v různých částech světa.

*MODLITBA RŮŽENCE – společně 30 minut vždy přede Mší svatou.