• 07.06.2020 20:28

7. červen 2020 – Slavnost NEJSVĚTĚJŠÍ TROJICE

Milí farníci,

dle rozhodnutí diecézního biskupa J.E. Mons. Jana Vokála ze dne 1. června 2020:
    - nepoužívá se svěcená voda a vynechává se pozdravení pokoje podáním ruky.
    - přijímání: Eucharistie podle osobního rozhodnutí věřících – do úst nebo  na ruku.
    Zpovídání: opět běžným způsobem (ve zpovědnici).

Až do této neděle,  7. června,  platí dispens od nedělní účasti.

-Sbírka na pastorační aktivity v diecézi z minulé neděle vynesla v naší farnosti celkem 5.023 Kč  (Borová 370, Sněžné 900 a Nový Hrádek 3.753 Kč). Poděkování všem, kteří do sbírky přidali i obsah postniček. Všem dárcům oplať sám  dobrý Bůh!

-Naléhavý úmysl apoštolátu modlitby papeže Františka na měsíc červen: https://www.bihk.cz/aktuality/zpravy/5774-apostolat-modlitby-papeze-frantiska.html

-Slavnost TĚLA A KRVE PÁNĚ  je přeložena ze čtvrtka na neděli 14. června 2020.

Mše sv. na Novém Hrádku od 9.00 hod.
    V sobotu 13. června bude mše sv. na Borové v 16.30 hod. a ve Sněžném od 18.00 hod. - obě s nedělní platností.

-MŠE SV. V PÁTEK 12. ČERVNA začne již v 17.00 hod.!

-NOC KOSTELŮ 2020  na Novém Hrádkupátek 12. června, začátek v 18 hod.; (předpokládaná doba trvání 2 hodiny).
    Noc kostelů na kole“ se kvůli vládním opatřením letos neuskuteční.

Další informace zde...

-Vikariátní pouť mládeže do Malých Svatoňovic - sobota 13. 6. 2020. Podrobnosti viz plakátek na vývěsce.

PODĚKOVÁNÍ  - všem vám, kteří nezištně přispíváte svou modlitbou,  prací a službami mešní liturgii, chrámu Páně i celé farnosti a obci.

Další aktuality průběžně sledujte na diecézním webu  https://www.bihk.cz/

Těším se na každé setkání s vámi. S přáním Dobra
                                                                                                                    P. Jindřich Tluka

• 30.05.2020 14:49

31. květen 2020 – Slavnost SESLÁNÍ DUCHA SVATÉHO

Milí farníci,

při účasti na bohoslužbách pamatujte prosím i nadále na nutná opatření - používání roušek, desinfekce a udržování vzájemného odstupu i v lavicích.
    Nepoužívá svěcená voda a vynechává se pozdravení pokoje podáním ruky.
    Svaté přijímání: výhradně  na ruku. Není přinášení darů.
    Zpovídání: zatím mimo kostel, podle osobní domluvy - před nebo po mši sv.

Až do 7. června  platí dispens od nedělní účasti, proto osoby vyššího věku – případně s nižší imunitou - nechť zváží, zda by svou účast na mši sv. neměly ještě odložit.

Na tuto neděli  je Biskupstvím královéhradeckým vyhlášena sbírka na pastorační aktivity v diecézi. Všem dárcům upřímné Pánbůh zaplať!

Slavností Seslání Ducha Svatého končí doba velikonoční. Druhá část liturgického mezidobí začíná 9. týdnem a končí v sobotu 28. listopadu (před 1. nedělí adventní, jíž začíná nový liturgický rok).

Svátek Ježíše Krista, nejvyššího a věčného knězečtvrtek 4. června. Mše sv. na Novém Hrádku od 18.00 hod., na závěr adorace (večerní tichá nebude).

1. PÁTEK V MĚSÍCI5. červen. Od 17.30 hod. společná modlitba Růžence, příležitost ke svátosti smíření a na závěr mše sv. výstav Nejsvětější Svátosti oltářní.

PODĚKOVÁNÍ  - všem vám, kteří nezištně přispíváte svou modlitbou,  prací a službami mešní liturgii, chrámu Páně i celé farnosti.

Další aktuality průběžně sledujte na diecézním webu  https://www.bihk.cz/

Těším se na každé setkání s vámi. S přáním Dobra