• 05.05.2019 14:49

5. května 2019 – 3. NEDĚLE VELIKONOČNÍ

*“KUP SI SVOJI ŠABLONU“  - V tomto roce proběhne finální etapa opravy střechy farního kostela na Novém Hrádku. Potřebné finanční prostředky bychom rádi zajistili také s pomocí vás, farníků. Každý, kdo přispěje na dokončení oprav částkou nejméně 3.000 Kč, dostane malou měděnou šablonku, certifikát dárce a rovněž i potvrzení pro daňové účely. Děkujeme všem dárcům za podporu celého díla!

*SVĚTOVÝ DEN MODLITEB ZA POVOLÁNÍ  proběhne – na popud papeže Františka - v týdnu od 6. do 12. května. V komunitách zasvěceného života, seminářích, ve farních společenstvích ale i jako jednotlivci se modlíme za nová duchovní povolání. Celý týden modliteb za povolání vyvrcholí na 4. neděli velikonoční, neděli Dobrého pastýře. Pamatujme na tento úmysl také v osobní modlitbě!

*POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ  se zemřelou paní Vlastou Vondřejcovou bude na Novém Hrádku v úterý 7. května ve 13 hod. R.I.P.!

*MÁJOVÉ POBOŽNOSTI: na Novém Hrádku každou středu po Mši svaté, Borová a Sněžné   vždy v sobotu.

* NIKODÉMOVA NOC  - tichá večerní adorace – bude ve čtvrtek 9. května ve 20.30 hod. Doba trvání 30 minut, na závěr svátostné požehnání.

*SBÍRKA NA KNĚŽSKÝ SEMINÁŘ   je vyhlášena na příští neděli, 12. května, neděli Dobrého pastýře. Děkujeme za štědrost a provázejme bohoslovce také modlitbou!

*PRVNÍ  SVATÉ PŘIJÍMÁNÍ  bude na Novém Hrádku v neděli 26. května 2019.  Začátek Mše sv. v 8.30 hod.

*NÁRODNÍ  POUŤ DO ŘÍMA  - u příležitosti výročí svatořečení sv. Anežky České v roce 1989 pořádá Diecézní poutní centrum zájezd (pondělí 11. – středa 13.  listopadu 2019).  Zájemci se mohou hlásit již nyní. Podrobnosti na www.bihk.cz

*PODĚKOVÁNÍ – všem vám, kteří v naší farnosti nezištně vykonáváte různé práce a služby, naposledy při  předvelikonočním úklidu kostela a kaplí.
    *ADORACE  NSO  – první pátek v měsíci a v týdnu při večerní adoraci ´Nikodémova noc´.
    *MODLITBA RŮŽENCE – společně 30 minut vždy přede mší svatou.

• 29.04.2019 08:17

28. dubna 2019 – 2. NEDĚLE VELIKONOČNÍ (Božího milosrdenství)

Sbírka na dokončení opravy střechy kostela z minulé neděle vynesla celkem 15.801 Kč. Všem dárcům veliký dík!

*PRVNÍ PÁTEK V MĚSÍCI3. květen. Na závěr Mše sv. bude adorace.

*II. FARNÍ POUŤ DO VAMBEŘIC  - sobota 4. května 2019.  Požehnání poutníkům v 6.00 hod. ve farním kostele na Novém Hrádku, mše sv. ve Vambeřicích v 16.00 hod. Mše sv. na Borové bude až od 19.00 hod.

*PRVNÍ SVATÉ PŘIJÍMÁNÍ  bude na Novém Hrádku v neděli 26. května 2019. Začátek Mše sv. v 8.30 hod.

*MODLITBA RŮŽENCE – společně 30 minut vždy přede mší svatou.