Život farnosti

• 03.08.2019 16:31

BETLÉMY

• 08.04.2019 08:46

Týden pokání za hříchy proti nezletilým a zranitelným

Spolubratři v kněžské službě,
    bratři a sestry v Kristu,

4. dubna 2019 uplyne sto let od smrti svatého Františka Marto, jednoho ze tří fatimských dětí, jimž se zjevovala Panna Maria. František, který zemřel v pouhých deseti letech, vynikal velkou duchovní silou a svatostí života, předloni byl stejnojmenným papežem svatořečen. Panna Maria si tyto děti vybrala pro jejich čistotu a upřímnost srdcí a vyzvala je, aby neustálou modlitbou Růžence a adorací před Nejsvětější Svátostí činili pokání za sebe a především za ostatní hříšníky, na usmíření urážek páchaných vůči Pánu Bohu.

Pod ochranou svatého Františka Marto a jeho rodné sestry svaté Hyacinty, tímto vyhlašuji v Královéhradecké diecézi týden pokání za hříchy, které právě čistotu a upřímnost srdcí zneužívají a těžce pošlapávají. Vyzývám všechny kněze, jáhny a věřící celé diecéze, aby od 5. neděle postní (7. dubna) do následující Květné neděle na tento úmysl pořádali smírčí adorace, společné modlitby Růžence, postili se a hledali další příležitosti, jak toto trápení Pánu odevzdat duchovně, jak poprosit o odpuštění a smíření, o nápravu a sílu hříchům na všech úrovních čelit.

Prosím, aby v každé farnosti vznikl plán, jak tento týden pokání prožít. Navážeme tímto na summit o ochraně nezletilých v Církvi, který krátce před začátkem postní doby svolal do Říma papež František. Postní doba je obdobím pokání, rozšiřme je tedy společně i o duchovní oběť za viny, kterým Církev nedokázala čelit nebo jim zabránit. Uvědomme si, že výzva papeže Františka nesměřuje k velkým slovům ani mediálním postojům. Míří k srdci každého kněze, zasvěcené osoby i laika, aby se svou modlitbou, postem i dalšími způsoby přičiňoval o Církev čistší, svatější a dokonalejší.

Všem Vám k tomuto úsilí ze srdce žehnám!

Váš

Jan Vokál,

biskup královéhradecký

Dáno v Hradci Králové, ke dni 4. dubna 2019

S M Í R Č Í  A D O R A C E   N A N O V É M H RÁD K U

7. dubna (5. neděle postní) – od 18.00 hod.
    8. dubna (pondělí po 5. neděli postní) – od 18.00 hod.
    9. dubna (úterý po 5. neděli postní) – od 18.00 hod.
    10. dubna (středa po 5. neděli postní) – 17.30 Bolestný růženec; Adorace na závěr Mše svaté
    11. dubna (čtvrtek po 5. neděli postní) – 20.00 „Nikodémova noc“30 min.
    12. dubna (pátek po 5. neděli postní) – 17.30 Bolestný růženec;Mše svatá za oběti zneužívání (i za pachatele); Adorace na závěr Mše svaté
    13. dubna (sobota po 5. neděli postní) – 8.00 hod.
    14. dubna (Květná /Pašijová/ neděle) – 18.00 hod.

⁎ ⁎ ⁎ ⁎ ⁎

• 27.01.2019 10:59

POMOC ANIČCE

Máme nové informace o využití peněz z prodeje adventních věnců a vánočních přání z konce minulého roku.

Na Novém Hrádku bylo vybráno celkem 9.150 Kč. Pro stejný účel probíhala sbírka také v Dobrušce, kde děti prodejem přání vybraly 10.850 Kč, dohromady tedy 20.000 Kč.

Tato suma byla konzultována s farní charitou Dobruška, kde bylo rozhodnuto, že vzhledem k nad očekávání vysoké sumě bude rozdělena na dvě části a tak bude pomoc poskytnuta dvěma dětem:

10.000 Kč půjde na Aničku, která bydlí v Pohoří u Dobrušky, je od narození těžce postižená a je trvale upoutána na invalidní vozík.

10.000 Kč půjde na Péťu, který bydlí v Dobrém, je také od narození těžce postižený, trvale upoutaný na invalidní vozík a je hluchý.

Peníze budou použity buď na kompenzační pomůcky, nebo na financování pobytů v lázních, které rodiny nemají z pojišťoven zcela hrazeny a část musejí samy doplácet.

Obě rodiny byly o daru informovány; přijaly ho s velkou vděčností a moc všem, kteří se do sbírky zapojili, děkují!! Zároveň souhlasily s možností, abychom se
    s nimi sešli. Tedy:

v neděli 17. února 2019 se bude v Dobrušce (v pastoračním centru) konat schůzka s rodinami těchto dětí.

Zváni jsou především rodiny s dětmi a také všichni ti, kteří se s dětmi chtějí poznat. Přesný čas schůzky bude upřesněn po dohodě s farní charitou Dobruška a s rodinami dětí.

DĚKUJEME  VÁM !!

• 27.09.2018 13:01

Aliance Pro Rodinu

VEŘEJNÉ SLYŠENÍ K PETICI

Milí přátelé,

posíláme vám aktuální novinky k naší petici  Na podporu manželství muže a ženy. První část petice s Vašimi podpisy jsme již odevzdali  https://www.alipro.cz/novinky/ ,
    tedy máme stanovené veřejné projednání spolu s našimi oponenty, kteří chtějí manželství takzvaně otevřít všem.

Oficiálně a srdečně Vás zveme, přijďte nás podpořit na veřejné slyšení do Poslanecké sněmovny

v úterý 9.10. ve 14 hodin, Sněmovní 1, Praha 1.

Místnost má kapacitu 200 lidí, máme přislíbeno, že nám rezervují cca polovinu, prosím, přihlaste se svým jménem na mail:

kancelar@alipro.cz

Do Sněmovny je třeba přijít s velkým předstihem (nejméně půl hodiny, raději i více!), protože se prochází kontrolami, a s občanským průkazem.

Toto pozvání pošlete, prosím, všem, kdo by o to mohli mít zájem, jen moc prosíme, nenechte se při jednání vyprovokovat našimi oponenty, pokud dojde k diskusi; je důležité, aby z naší strany nevzniklo žádné podezření na nekultivovanost či zaujatost.

Petice samotná tímto nekončí, prosíme, pokračujte dál, dokud nebudeme mít více než 100 tisíc podpisů.

Děkujeme za Vaši obrovskou podporu a dary, prosíme, modlete se, ať vše dobře dopadne.

Se srdečným pozdravem Jana Jochová

Aliance pro rodinu