30. květen - Slavnost Nanebevstoupení Páně

29.05.2019 13:28

Nanebevstoupení Páně — Česká televize

30. květen - Slavnost Nanebevstoupení Páně

Nanebevstoupení a Svatodušní svátky jsou dva křesťanské svátky, následující po velikonocích - první za čtyřicet a druhý za padesát  dní. Jsou to svátky na památku událostí, které prožili první křesťané.

Nanebevstoupení je posledním zjevením vzkříšeného Krista - potom, co se zpřítomnil svým učedníkům, jim sdělil, že napříště již nebude viditelný a vzdálil se, stoupaje k nebi (odtud název "Nanebevstoupení").

Svatodušní svátky (Letnice) jsou shromáždění, při němž první křesťané dostávají Kristova Ducha a uvědomují si, že jsou jeho církví - obnovuje se jejich naděje.

Skrze Nanebevstoupení a Letnice je možno pochopit celý význam Kristova vzkříšení - není již sice viditelný, ale zůstává spojen s námi
a dává nám svého Ducha, své světlo a sílu od Boha.

(převzato a další odkazy: www.pastorace.cz)