Kup si část střechy na kostele sv. Petra a Pavla v Novém Hrádku

02.12.2018 13:01

Vzhledem k rychle se zhoršujícímu stavu střechy na kostele sv. Petra a Pavla v Novém Hrádku se farnost Nový Hrádek v roce 2016 rozhodla k radikálnímu řešení, a sice k výměně dosavadní nekvalitní krytiny z beternitu za krytinu z mědi, která by měla vydržet nejméně  100 let.

V letech 2017 a 2018 proběhla výměna cca 2/3 krytiny v ceně přes dva miliony korun. Tuto  částku se podařilo pokrýt jednak z grantů a darů od Královéhradeckého kraje, Ministerstva kultury, Královéhradecké diecéze a  městysu Nový Hrádek, a to v celkové výši 1,6 mil. Kč. Zbývajících téměř půl milionu korun se získalo ze sbírek a darů farníků a dalších drobných dárců.

Nyní je třeba ještě vyměnit přibližně 1/3 střešní krytiny. Odhadovaný náklad na tuto poslední etapu prací je 1,2 mil. Kč. Věříme, že se větší část peněz opět podaří sehnat z uvedených grantů. Přesto však bude třeba zajistit spoluúčast ve výši nejméně 300 tis. Kč. Farnost proto vyhlásila akci

„Kup si část střechy na kostele sv. Petra a Pavla v Novém Hrádku“.

Každý, kdo přispěje darem ve výši nejméně 3000 Kč, obdrží měděnou šablonu s certifikátem sponzora, potvrzení o daru pro finanční úřad a bude uveden na pamětní tabuli umístěné v kostele.

Peníze je možné složit v hotovosti na farním úřadu v Novém Hrádku – nejlépe po předchozí telefonické domluvě s P. Jindřichem Tlukou, tel. 731128641 - nebo je zaslat na účet 1180180399/0800, vedený u České spořitelny, pobočky Náchod. Dárci, kteří zašlou peníze na účet, musí následně kontaktovat pana faráře, aby obdrželi šablonu, certifikát a potvrzení pro FÚ.

Pokud se rozhodnete zapojit se do této akce a finančně podpořit výměnu střešní krytiny na kostele sv. Petra a Pavla, Váš dar přispěje k tomu, aby se tato dominanta Nového Hrádku zachovala pro další generace.

Ing. Pavel Sobotka

člen ekonomické rady farnosti