Oprava střechy farního kostela sv. apoštolů Petra a Pavla v r. 2018

19.03.2018 08:31

Záměrem celé akce je pokračovat úspěšně v opravách, které byly zahájeny loni.

Financování takto rozsáhlých oprav není možní bez příspěvků z různých fondů a dotací. Vedle vlastních prostředků farnosti, které jsou nezbytnou formou tzv. spoluúčasti, žádáme i letos o poskytnutí financí Biskupství královéhradecké, Městys Nový Hrádek, ORP Náchod (obec s rozšířenou působností) a rovněž Královéhradecký kraj.
Výsledky budeme znát v květnu, realizace oprav je plánována na září až říjen 2018.

Loňské práce proběhly – Bohu díky - bez komplikací. Díky štědrosti farníků, podpory městyse Nový Hrádek, Biskupství královéhradeckého i vstřícnosti státních institucí, podařilo se ve stanoveném termínu dokončit I. etapu oprav. Věříme proto, že i letošní fáze, kdy bude vyměněna stávající krytina za měděné šablony nad lodí kostela z obou stran, bude stejně úspěšná.
Farní sbírka na tento účel je vyhlášena na neděli 1. dubna 2018.