19. LISTOPADU 2017, 33. NEDĚLE V MEZIDOBÍ

19.11.2017 15:43

*!! ZMĚNA ZAČÁTKU BOHOSLUŽEB !!
Od neděle 19. listopadu dochází v našich farnostech ke změně začátku těchto bohoslužeb:
Slavoňov: neděle v 8. 15 hod.
Nový Hrádek: neděle v 9.45 hod.
Borová a Sněžné: sobotní mše svaté (s nedělní platností) budou začínat pravidelně již v 16.30 hod.
Děkujeme všem farníkům za pochopení!

Ve všední dny zůstává začátek mší sv. nezměněn - Nový Hrádek v úterý a čtvrtek v 18.00 hod., Slavoňov v pondělí a pátek v 16.30 hod.
* Den Bible je letošního roku příští neděli, 19. listopadu. K tématu posílá svůj dopis věřícím  kard. Dominik Duka OP, v němž se zamýšlí nad úkoly biblického apoštolátu a děkuje za modlitby i finanční podporu díla pro příští rok.
*ADVENT SE BLÍŽÍ… Vyrábění přáníček: v sobotu 18. listopadu, výroba adventních věnců: v sobotu 25. listopadu – na faře, vždy o 2. hodině odpolední.
*Sbírka na plošné pojištění majetku diecéze II. z minulé neděle vynesla ve farnosti Nový Hrádek 2.184 a Sněžné 990 Kč  (celkem 3.174 Kč) a ve farnosti Slavoňov 3.336 Kč. Dohromady 6.510 Kč. Děkujeme všem dárcům na pochopení a štědrost.

*ADORACE PŘED NEJSVĚTĚJŠÍ SVÁTOSTÍ OLTÁŘNÍ:
Nový Hrádek: každý první čtvrtek a první neděli v měsíci na závěr mše svaté.
Slavoňov: vždy první pátek v měsíci na závěr mše svaté.
*Modlitba Růžence společně 30 minut vždy přede mší svatou.

OBNOVA MARIÁNSKÉHO SLOUPU – interpelace občanů

Petiční výbor pro obnovu mariánského sloupu na Staroměstském náměstí v Praze žádá o opakované projednání přijatého usnesení Zastupitelstvem hlav. města Prahy ze dne 14. září 2017, kterým bylo obnovení Mariánského sloupu zamítnuto.
Další informace jsou na podpisovém archu; naleznete je v kostele u sloupu (Nový Hrádek) a v zádveří kostela (Slavoňov). Věřící tak mohou svým podpisem podpořit oprávněnou žádost v dobré věci. Podepisujte do 20. listopadu!

*Pouť za nová duchovní povolání   bude v Rokoli na poslední sobotu v měsíci  - 25. listopadu. Program obvyklý, mše sv. začíná v 9.30 hod.
*TAMMÍM „DEN CO DEN S BOHEM“ Bohoslovci z Prahy zvou na duchovní víkend v semináři mladé muže, koná se 24. – 26.listopadu. více na arcs.cuni.cz

*POUŤ RODIČŮ, KTEŘÍ PŘIŠLI O DÍTĚ před, při nebo po porodu
Perinatární hospic Dítě v srdci, z.s., zve na tuto pouť všechny rodiče, kteří prošli ztrátou dítěte. Na úvod Křížová cesta v ambitech kláštera, na závěr mše sv. Více na letáku.
=Koná se v sobotu 9. prosince 2017, 10 – 18 hod. na Hoře Matky Boží u Králík=  *PODĚKOVÁNÍ  patří vám všem, kdo v naší farnosti nezištně pomáháte s různými pracemi
a službami.