Život farnosti

zpravy@alipro.cz

Petice - novinky

Milí přátelé,

s radostí Vám oznamujeme, že petice Na podporu manželství muže a ženy má za dva měsíce od svého vyhlášení více než

33 000 podpisů. Je to o deset tisíc více než ve srovnatelném období získala petice, která chce toto manželství rozvolnit
    a takzvaně otevřít všem, tedy i osobám stejného pohlaví.
    A protože jsou ještě prázdniny, o to víc si Vašeho/našeho společného úsilí vážíme. Získat v tak krátkém čase tolik podpisů na papíru je opravdu unikátní.

Potřebujeme ale pokračovat dál a potřebujeme, aby o petici a našem cíli: zachovat manželství jako svazek muže
    a ženy a povýšit ho do ústavního pořádku
     bylo co nejvíce slyšet. V petici proto budeme pokračovat celé září a možná
    i déle
     podle další situace. Musíme také oslovit všechny poslance, kteří o tom budou rozhodovat.

Prosíme, pomozte nám a začněte i vy psát našim zákonodárcům. Podrobnosti co a jak, najdete na webu petice: https://podporamanzelstvi.cz/wordpress/index.php/caste-otazky/.  Je velmi důležité, aby se o petici dověděli i od vás
    a aby ti nerozhodnutí poslanci viděli, že v naší zemi jsou lidé, kteří si manželství přejí takto zachovat. Bez množství vašich dopisů se poslanci snáze nechají přesvědčit druhou stranou – tedy zastánci manželství pro všechny – kteří je již zavalili dopisovou kampaní.
    Proto je třeba petici ještě podpořit i vašimi dopisy!

Minulý týden jsme jednali s předsedkyní petičního výboru Sněmovny, paní poslankyní Válkovou a domlouváme s ní termín veřejného slyšení naší petice, na který již díky vám máme nárok. V příštím týdnu bychom se toto datum měli dovědět, takže Vás zase budeme informovat.

Děkujeme Vám za veškerou Vaši podporu, finanční dary a modlitby, bez ničeho z toho se v tomto díle neobejdeme.

Se srdečným pozdravem

Jana Jochová

Aliance pro rodinu

www.alipro.cz

• 09.09.2018 17:07

III. Hrádouský pochod pro život

• 15.06.2018 14:05

OTEVŘENÝ KOSTEL sobota 16. června 2018

OTEVŘENÝ  KOSTEL

sobota 16. června 2018

U příležitosti Sokolského sletu na Novém Hrádku bude možné navštívit farní kostel sv. apoštolů Petra a Pavla, a to v době od 9 do 12 hodin.

V kostele Vás uvítá a komentovanou prohlídku s výkladem nabídne pan Josef Svatoň.

-----------------

• 24.05.2018 13:38

NOC KOSTELŮ

NOC  KOSTELŮ

Pátek 25. 5. 2018 Nový Hrádek: od 19 do 21 hod.

PROGRAM:

Preludium - komentovaná prohlídka nástroje – varhanní skladby

Průvodce kostelem

Schola

Nástěnky:  Setkávání nejmenších

Náboženská výchova

„Světýlko“

Ztišení

Úvaha:
    Zůstávali přes NOC v blízkosti Božího domu (srov. 1Pa 9,27)

Bože před Tvou velebností

Závěrečné požehnání