• 26.07.2020 21:59

26. červenec 2020 – 17. NEDĚLE V MEZIDOBÍ

Sestry a bratři,
    dle rozhodnutí diecézního biskupa J.E. Mons. Jana Vokála z 11. července 2020 i nadále platí, že se v kostelích neužívá svěcená voda a vynechává pozdravení pokoje podáním ruky.

Aktuální dění v diecézi sledujte na www.bihk.cz

ROUŠKY SE VRACEJÍ – od soboty 25. července 2020 se vrací povinnost nosit roušky ve vnitřních prostorách při účasti více než 100 osob najednou. Věnujte proto laskavě   pozornost aktuálním nařízením a také stále platným opatřením. Více na: https://www.bihk.cz/aktuality/zpravy/5819-na-vnitrnich-akcich-rousky.html

ZMĚNA VE VEDENÍ FARNOSTI – s platností od soboty 1. srpna 2020 je administrátorem ŘK farnosti Nový hrádek ustanoven R.D.  ThMgr. Teodor Mateusz Pajak, MSF.

P. Mgr. Jindřich Tluka k témuž datu odchází do ŘK farnosti Kaliště (vikariát Humpolec).

Společně budou na Novém Hrádku slavit bohoslužbu v pátek 31. července od 18.00 hod.

ADORACE NEJSVĚTĚJŠÍ SVÁTOSTI OLTÁŘNÍ – na Novém Hrádku na první pátek v měsíci (a v týdnu podle ohlášek), jinde na závěr nedělní mše svaté.

PODĚKOVÁNÍ  - všem, kdo pomáháte a přispíváte svou službou mešní liturgii, chrámu Páně, farnímu společenství i celé obci. Oplať vám sám dobrý Bůh!

Všem, kdo oslavíte v nadcházejícím týdnu svátek či narozeniny, přejeme stálé zdraví duše i těla a hojné Boží milosti!

S přáním Dobra

P. Jindřich Tluka

• 11.07.2020 20:54

12. - 26. červenec 2020 – 15. a 16. NEDĚLE V MEZIDOBÍ

Sdělení ČBK k zavedeným omezením v liturgii v době pandemie

Sestry a bratři,
    vzhledem k uvolňování protiepidemických opatření se znovu vracíme k liturgické praxi, jaká byla před zavedením omezení. Omezující opatření je třeba nadále respektovat tam, kde je místní civilní autority vyhlásí z důvodů většího výskytu onemocnění.
    K tomu, aby společným slavením eucharistie rostla naše láska  k Bohu a lidem,
    ze srdce žehnáme

Čeští a moravští biskupové

Velehrad, 7. července 2020

DOVOLENÁ – ve dnech 13. - 24. července ve skutečně naléhavých případech volejte Mons. Vladimíra Hronka, probošta ve Slavoňově (tel. 499 399 743, mobil 725 361 633).

SBÍRKA  NA  DIECÉZNÍ CHARITU -  je vyhlášena Biskupstvím královéhradeckým na příští neděli, 19. červenec. Děkujeme za štědrost a modlitby, kterými provázíte její činnost.

PÁTEK 24. ČERVENCE – mše sv. na Novém Hrádku začne již v 16.00 hod. Děkujeme za pochopení.

Všem, kdo oslavíte v týdnu svátek či narozeniny, přejeme stálé zdraví duše i těla a hojné Boží milosti!

Těším se na každé setkání s vámi. S přáním Dobra
                                                                                                                    P. Jindřich Tluka