• 05.07.2020 19:21

5. červenec 2020 – Slavnost sv. Cyrila a Metoděje, patronů Evropy

Milí farníci,

v kostelích stále platí, že se nepoužívá svěcená voda a vynechává se pozdravení pokoje podáním ruky; přijímání  podle osobního rozhodnutí – do úst nebo  na ruku. Používejte ale nadále desinfekci, roušky dle vlastní úvahy.
    Aktuality průběžně sledujte na diecézním webu  https://www.bihk.cz/

Pojištění kostelů a dalších církevních budov  - sbírka z minulé neděle vynesla v naší farnosti celkem 5.022 Kč (Borová 400, Sněžné 720, Nový Hrádek 3.902 Kč). Děkujeme všem dárcům za pochopení a štědrost.

POUŤ V TISUsobota 11. července v 9.30 hod

ZMĚNA POŘADU BOHOSLUŽEB – do konce července nebudou na Novém Hrádku středeční mše svaté ani čtvrteční večerní adorace. Děkujeme za pochopení.

OTEVŘENÝ KOSTEL 2020 – i letos v létě bude farní chrám sv. apoštolů Petra a Pavla na Novém Hrádku zpřístupněn veřejnosti. Prohlídky budou do konce srpna denně kromě pondělí v době 9 – 12 a 14 – 17 hod. a opět je povedou je naši osvědčení průvodci - Josef Svatoň a Vojta Sobotka. Přijměte pozvání k návštěvě – Vy i Vaši přátelé a známí!

PODĚKOVÁNÍ  - všem, kdo pomáháte a přispíváte svou nezištnou službou  liturgii, chrámu Páně, farnímu společenství i celé obci. Oplať vám sám dobrý Bůh!

ANIMÁTORSKÝ KURS PRO MLÁDEŽ - dvouletý cyklus formačně-vzdělávacího programu je určen pro mladé (16 – 23 let). Více na: dcm@bihk.cz a 731 604 752.

Všem, kdo máte v tomto týdnu svátek či narozeniny, přejeme stálé zdraví duše i těla
    a hojné Boží milosti!

Těším se na každé setkání s vámi. S přáním Dobra
                                                                                                                    P. Jindřich Tluka

• 28.06.2020 19:06

28. červen 2020 – 13. NEDĚLE V MEZIDOBÍ

Milí farníci,

Aktuality průběžně sledujte na diecézním webu  https://www.bihk.cz/

Pojištění kostelů a dalších církevních budov – sbírka je Biskupstvím královéhradeckým vyhlášena na tuto neděli. Děkujeme za pochopení a vstřícnost.

NIKODÉMOVA NOC  - tichá večerní adorace - ve čtvrtek 2. července od 21 hod. Doba trvání 30´, na závěr svátostné požehnání.

3. červenec = 1. pátek v měsíci – společná modlitba Růžence a zpovídání od 17.30 hod., na závěr mše sv. adorace Nejsvětější Svátosti oltářní.

PĚT NOVOKNĚŽÍ PRO DIECÉZI – více ze včerejší slavnosti na www.bihk.cz. Provázejme modlitbou!

KALENDÁŘE 2021:
    Století biskupa Karla Otčenáška – kalendář královéhradecké diecéze pro rok 2021, cena 69 Kč, vyzvedněte si v sakristii;

Jak se staví kostel – ŘK farnost Brno-Lesná nabízí stolní kalendář na rok 2021 a děkuje za dary potřebné pro dostavbu kostela bl. Marie Restituty Kafkové (naleznete u sloupu).

PODĚKOVÁNÍ  - všem, kdo nezištně pomáháte a přispíváte tak svou službou  liturgii, chrámu Páně, farnímu společenství i obci. Oplať vám sám dobrý Bůh!

ADORACE NEJSVĚTĚJŠÍ SVÁTOSTI OLTÁŘNÍ – na první pátek v měsíci a v týdnu (čtvrtek večer) na Novém Hrádku, jinde na závěr nedělní mše svaté.

a hojné Boží milosti!

Těším se na každé setkání s vámi. S přáním Dobra