Informace k opravě střechy v roce 2017 – ukončení I. etapy:

24.09.2017 19:19

Práce na střeše kostela na Novém hrádku byly pro letošní rok provedeny bez větších problémů.
Výše nákladů dosáhla celkem 600 tisíc Kč. Oprava byla hrazena z těchto zdrojů:             z prostředků Královéhradeckého kraje z programu „Obnovy památkového fondu na území Královéhradeckého kraje", z příspěvku na kulturní památky od Ministerstva kultury ČR a dále z Fondu solidarity Biskupství královéhradeckého.

​. ​

Pro rok 2018 (II. etapa) je plocha střechy k provedení oprav větší. Z toho plyne i větší finanční náročnost. Cena je předpokládána okolo 1-1,2 mil. Kč. Vše bude upřesněno ještě dle vypsaných dotací a z nich plynoucích možností. Finanční spoluúčast farnosti bude tedy zcela určitě vyšší než letos.

O přípravě oprav, financování i vlastním průběhu oprav vás budeme informovat.

Děkujeme všem za podporu.

Ing. Miloš Vondřejc