„O T E V Ř E N Ý K O S T E L“

15.08.2017 12:28

Po loňské dobré první zkušenosti jsme letos zpřístupnili farní kostel sv. apoštolů Petra a Pavla na Novém Hrádku po celý červenec.

Zájemci si prohlédli kostel, při komentované prohlídce se pak dozvěděli mnoho zajímavostí, poučili se a rádi i na leccos zeptali. Všichni obdivovali nejen krásně udržovaný historický interiér, ale také nevšední květinovou výzdobu. A mohli se zaposlouchat i do skladeb duchovní hudby.

Kostel si takto prohlédlo celkem 558 návštěvníků; jistou zvláštností byla skupina víc než 20 osob, která kostel navštívila v souvislosti se stříbrnou svatbou, kterou v rodině právě slavili.
Do návštěvní knihy přibylo skoro sto zápisů - bez výjimky nadšených komentářů a poděkování.

Všichni děkujeme našim průvodcům panu Josefu Svatoňovi a mladému Vojtovi Sobotkovi za jejich náročnou a výborně zvládnutou službu.

Věříme, že i příští rok budeme moci kostel zpřístupnit a přivítat další nadšené hosty.

PJT