"ODPUSTKY A „DUŠIČKOVÝ TÝDEN“

03.11.2016 17:28

Co je to očistec?
Očistec je stav těch, kteří umírají v Božím přátelství, ale i když jsou si jisti svou věčnou spásou, před vstupem do nebeské blaženosti musí ještě projít očišťováním.
Jak můžeme pomáhat očišťování duší v očistci?
Na základě společenství svatých mohou věřící ještě putující na zemi pomáhat duším v očistci obětováním modliteb za zemřelé, zvláště eucharistické oběti, ale také almužen, odpustků a kajících skutků.
Co jsou to odpustky?
Odpustky jsou prominutí časných trestů před Bohem za hříchy, jejichž vina již byla odpuštěna. Věřící je pro sebe nebo zemřelé získává za určitých podmínek s pomocí církve, která jako služebnice vykoupení rozděluje poklad zásluh Krista a svatých.
                          (podle: Kompendium katechismu katolické církve)
*ODPUSTKY PRO DUŠE V OČISTCI    Na základě dovolení Apoštolské Penitenciárie  mohou věřící v naší republice získat plnomocné odpustky pro duše v očistci již v týdnu před Vzpomínkou na všechny věrné zemřelé (tedy od 25. října),  nemohou-li z vážných důvodů navštívit hřbitovy v obvyklé době – tedy od 2. do 8. listopadu.
V naší farnosti proběhnou tyto obřady na Borové v sobotu 29. října (od 14.00 hod. mše sv., poté průvod a obřad na hřbitově), na Novém Hrádku středa 2. Iistopadu (mše sv. v 16.00 hod., poté obřad na hřbitově).
Co je to očistec?
Jak můžeme pomáhat očišťování duší v očistci?
Co jsou to odpustky?
                          (podle: Kompendium katechismu katolické církve)