Papež vyhlašuje zvláštní úmysl modlitby: za jednotu Církve proti ďáblovým útokům

10.10.2018 09:07

Kristův náměstek vyzývá věřící na celém světě, aby se během měsíce října modlili na zvláštní úmysl, totiž za jednotu Církve proti ďáblu, rozdělujícímu křesťanské společenství, a za tím účelem přidávali ke každodenní modlitbě růžence mariánskou modlitbu Pod ochranu Tvou a modlitbu Svatý Michaeli, archanděli, braň nás v boji. Úmysl zveřejnila Celosvětová síť modliteb s papežem, jejíž ředitel P. Frederic Fornos, který byl zveřejněním této iniciativy pověřen, Vatikánskému rozhlasu řekl:

„Papež František v listě adresovaném Božímu lidu z 20. srpna t. r. napsal, že trpí-li jeden, trpí všichni. Když v důsledku individuálních selhání v Církvi zakoušíme bezútěšnost, prospěje nám, budeme-li neúpěnlivěji modlit s Pannou Marií a snažit se růst v lásce a věrnosti Církvi. Proto Svatý otec vybízí všechny věřící k intenzivnější – osobní i společné -  modlitbě během měsíce října, a to každodenní modlitbou růžence. Víme, že Panna Maria zůstala stát pod křížem, když apoštolové – až na jednoho – utekli. Ona nám pomůže, abychom pod Ježíšovým křížem setrvali. Proto papež dále žádá, abychom po každé modlitbě růžence také nejstarší mariánskou modlitbu Pod ochranu tvou a modlitbu Svatý Michaeli, archanděli, braň nás v boji, na ochranu před útoky démona. Archanděl Michael je totiž knížetem nebeského vojska a ochráncem Církve.“

„Touto výzvou – sděluje vatikánské tiskové středisko – Svatý otec žádá věřící celého světa o modlitbu, aby Svatá Matka Boží chránila svým pláštěm Církev před útoky zlého, velkého žalobníka, a zároveň vedla Církev k uvědomění si vin, pochybení a zneužití, spáchaných v přítomnosti i minulosti, a k neprodlenému nasazení se za to, aby nepřevážilo zlo.“
                                                                                                                                    Ra Vat

(převzato z: RC MONITOR 19/2018)