• 21.11.2015 22:35

22. – 29. listopadu 2015

Slavnost  JEŽÍŠE KRISTA  KRÁLE - O H L Á Š K Y
    22. – 29. listopadu 2015

*Modlitba růžence – společně vždy ½ hodiny před každou mší svatou.
    *Slavnost sv. Klementa I., papeže a mučedníka – v den slavnosti hlavního patrona královéhradecké diecéze uctíme společně jeho památku – Mše svatá na Novém Hrádku v 18.00 hod.
    *Den Bible – sbírka na daný účel minulou neděli přinesla v naší farnosti celkem 2.818 Kč (Borová 295, Sněžné 530 a Nový Hrádek 1.993 Kč). Děkujeme dárcům a přejeme i jim hojná a požehnaná setkání s naším Pánem nad stránkami Písma Svatého!
    *Setkání nejmenších dětí a předškolákův pátek 27.listopadu od 16.30 hod. (do 17.30) u Vondřejcových.
    “Pojďte na faru – platí každou neděli a pro každého. Všichni jste zváni a vítáni!
    *Diecézní stolní kalendář 2016Církevní rok plný tradic – objednávejte si v sakristii do neděle 22. listopadu; 60 Kč/kus, platba předem!  (kalendář možno shlédnout na www.bihk.cz ).
    *Hnutí pro život ČR – vzadu v kostele je nejnovější číslo věstníku organizace, která dlouhodobě úspěšně bojuje za život nenarozených dětí a ochranu matek.
    *Poděkování vyslovujeme všem, kteří v naší farnosti i obci nezištně zajišťují mnohé práce a služby. Upřímné Pán Bůh odplať!

• 14.11.2015 23:16

15. – 22. listopadu 2015

*Modlitba růžence – společně vždy ½ hodiny před každou mší svatou.
    *Den Bible je letos v neděli 15. listopadu. Rozhodnutím ČBK je vyhlášena sbírka a bude přečten dopis J. E. Dominika kardinála Duky OP.
    *ZMĚNA POŘADU BOHOSLUŽEB - od neděle 15. listopadu vždy v sobotu bude Mše sv. od 17.00 hod. a v neděli v 10.30 hod. střídavě na Borové a ve Sněžném. Výstav Nejsvětější Svátosti oltářní bude pokaždé na závěr nedělní Mše svaté
    (v pátek 13. listopadu již výstav nebude).
    “Pojďte na faru; od neděle 15. listopadu tam můžete po Mši svaté ještě pobýt ve společenství při kávě - v klidu a pohodě - i Vy. Všichni jste zváni i vítáni!
    *21. K-ples se uskuteční 21. listopadu v sokolovně v Novém Městě nad Metují, začátek v 19 hod. Výtěžek bude věnován na pomoc uprchlíkům v našem kraji.
    *Diecézní stolní kalendář 2016
    Církevní rok plný tradic – objednávejte si v sakristii do neděle 22. listopadu; 60 Kč/kus, platba předem!  (kalendář si můžete prohlédnout na www.bihk.cz ).
    *Boční vchod do kostela bude i nadále otevírán  - tímto všechny zdvořile avšak důrazně žádáme, aby za sebou vždy zavřeli dveře. Děkujeme.
    Sobota 14. listopadu 2015, 16.15 hod.
    Vážení věřící,
    chci Vás informovat o výzvě předsedy České biskupské konference, kardinála Dominika Duky, aby se zítra (v neděli 15. listopadu) ve 12 hodin po dobu cca 3 minut rozezněly
    ve všech kostelech zvony
     na uctění památky obětí včerejších teroristických útoků v Paříži. (Prohlášení kardinála Duky je k dispozici na adrese https://tisk.cirkev.cz/z-domova/prohlaseni-predsedy-cbk-k-teroristickym-utokum-v-parizi/.)

Prosím Vás, abyste se dle možností ve svých farnostech k této výzvě připojili, a zejména Vás prosím o modlitby za oběti zmíněných útoků i za solidaritu a mír v současném světě.

S křesťanským pozdravem

Mons. Josef Socha