• 19.12.2016 13:11

18. prosince 2016

*Děti doprovodí mešní liturgii v úterý 20. prosince.
    *BETLÉM  vyrobený v mateřské školce přinesou i letos děti do kostela na Novém Hrádku, a to ve středu 21. prosince v 11 hodin. Uvítejme je tam společně!
    *ZPÍVÁNÍ U BETLÉMA“  Všechny vás – prarodiče a rodiče s dětmi - zveme na Štědrý den odpoledne do farního kostela sv. Petra a Pavla; společně si zazpíváme koledy. Začátek v 16.00 hod.
    *PŮLNOČNÍ na Novém Hrádku začne ve 24.00 hod. Od 23.45 hod. koledy.
    *VARHANY   Výměna měchu je hotová; opravu provedl varhanář pan Jiří Červenka z Lanškrouna. Náklady 17.000 Kč byly hrazeny převážně ze sponzorských darů.
    *ADALBERT  - měsíčník královéhradecké diecéze – vychází již 26 let. Nabídku k odběru a ukázku prosincového čísla naleznete u sloupu. Lze objednat individuálně i hromadně.
    *ADORACE  NSO - vždy pátek a 1. neděle v měsíci na závěr Mše svaté.
    *SVÁTOST SMÍŘENÍ  - vždy přede mší svatou; po předchozí domluvě možno i jindy.
    *PODĚKOVÁNÍ  patří vám všem, kdo v naší farnosti i obcích pomáháte s rozličnými pracemi, úkoly a službami.
    *OPRAVA STŘECHY  je možno přispět i bankovním převodem - na účet farnosti Nový Hrádek; číslo účtu 115-1636290247 /0100 (KB, pobočka Nové Město nad Metují). Do kolonky Zpráva pro příjemce uveďte slovo  STRECHA. Dárcům bude vystaveno potvrzení o daru (které je možno použít pro odpis z daní). Informací naleznete i na farním webu.

• 10.12.2016 23:05

11. prosince 2016

*RORÁTY -  v sobotu od 7.00 hod. na Novém Hrádku; naposledy budou 17. prosince.
    *MALÉ  ADVENTNÍ  ZASTAVENÍ  - neděle 11. prosince od 16.00 hod.  Pásmo adventních skladeb v kapli Božského Srdce Páně na Borové  přednese Chrámový sbor z Nového Hrádku.
    *HODINKA  - poslední letošní setkání předškoláků a rodičů bude v pátek 16. prosince od 16:30 hod. u Vondřejců.
    *Adventní věnce a vánoční přání vynesly celkem 6.600 Kč.Peníze budou předány na pomoc misiím v jihozápadní Ugandě. Děkujeme vám všem, kteří jste se do sbírky jakýmkoliv způsobem zapojili. Zbylá vánoční přání (u sloupu) jsou určena k rozebrání. Další informace: https://www.shalomforuganda.cz/news/adventni-venec-pro-nyakyeru/
    *SVĚTOVÝ DEN PAMÁTKY ZESNULÝCH DĚTÍ  - letos již pošesté je druhá prosincová neděle světovým dnem této památky - na děti, které se nedožily dospělého věku. Vzpomeňme také my - chvíli ticha, modlitbou, rozžatou svící… R.I.P.
    *ADORACE  NSO - vždy pátek a 1. neděle v měsíci na závěr Mše svaté.
    *SVÁTOST SMÍŘENÍ  - vždy přede mší svatou; po předchozí domluvě možno i jindy.