• 03.09.2016 17:38

4. ZÁŘÍ 2016

*SBÍRKA NA OPRAVU STŘECHY  farního kostela svatých apoštolů Petra a Pavla na Novém Hrádku při mši sv. minulou neděli vynesla 14.560 Kč, dalších 15.000 Kč věnovali farníci jako dar. Peníze již byly uloženy na účet oprav.
    Na opravu střechy je možno přispět také bankovním převodem na účet farnosti Nový Hrádek; číslo účtu 115-1636290247/0100 (KB, pobočka Nové Město nad Metují).          Do kolonky Zpráva pro příjemce uveďte slovo  STRECHA. Dárcům bude vystaveno potvrzení o daru (lze použít pro odpis z daní). Všem dárcům upřímně děkujeme.
    *OPRAVA STŘECHY   Na panelu vzadu v kostele zájemci naleznou další informace o stavu střechy a ukázku měděných šablon, které budou při opravě použity. Více info je i na farním webu.
    *VÝUKA NÁBOŽENSTVÍ   Přihlášky pro výuku náboženství ve školním roce 2016/17 si rodiče dětí mohou vyzvednout v sakristii kostela na Novém Hrádku, ke stažení je také na farním webu. Přihlášky odevzdávejte podle možností co nejdříve. Děkujeme.
    *ŽEHNÁNÍ  ŽÁKŮM, STUDENTŮM  A UČITELŮM  na začátku nového školního roku bude při mši sv. v neděli 4. září na Novém Hrádku.
    *VÝSTAV NEJSVĚTĚJŠÍ SVÁTOSTI OLTÁŘNÍ  na Novém Hrádku bude od začátku září na závěr mše sv. vždy na první pátek v měsíci a v neděli.
    POŘAD BOHOSLUŽEB – BOROVÁ A SNĚŽNÉ  Po tři první soboty a neděle v září bude mše sv. v kapli na Borové vždy v sobotu (od 18 hod.) a na Sněžném v neděli (zač. v 10.30 hod.). Děkujeme za pochopení.
    *POUTNÍ SLAVNOST PANNY MARIE V ROKOLI  se koná v neděli 11. září 2016. Mše sv. začínají v 10.30 a v 15.00 hod.; další duchovní program. Více ve vývěsce.
    *AMORIS LAETITIA  Nakladatelství Paulínky vydalo v češtině exhortaci papeže Františka Amoris Laetitia („o lásce v rodině“). Zájemci o výtisk hlaste se v sakristii.

*Poděkování  patří všem, kdo v naší farnosti i obcích ochotně a nezištně pomáháte s rozličnými pracemi, úkoly a službami; v poslední době výmalba prostory a oprava části fasády na faře, instalatérské práce, , posekání trávy na farním dvoře, stěhování nábytku; za úklid kostela, květinové dary a výzdobu a také za pozdravy a pohledy z dovolené ☺.

* * * * * * *

• 28.08.2016 12:54

28. SRPNA 2016

*SBÍRKA NA OPRAVU STŘECHY  farního kostela svatých apoštolů Petra a Pavla na Novém Hrádku bude při mši sv. tuto neděli, 28. srpna. Na panelu vzadu u sloupu zájemci naleznou další informace a ukázku měděných šablon, které budou při opravě střechy použity. Všem dárcům děkujeme již teď za pochopení a štědrost!
    *VÝUKA NÁBOŽENSTVÍ   Přihlášky pro výuku náboženství ve školním roce 2016/17 si rodiče dětí mohou vyzvednout v sakristii kostela na Novém Hrádku.
    *DIECÉZNÍ STOLNÍ KALENDÁŘ  2017  objednávejte jen do této neděle, 28. srpna. Letošní téma:
    Světec Jan Pavel II. v Hradci Králové aneb 20 let od návštěvy papeže.  Vydává a nabízí Biskupství královéhradecké, cena 59 Kč.
    *POUTNÍ SLAVNOST PANNY MARIE V ROKOLI  se koná v neděli 11. září 2016. Mše sv. začínají v 10.30 a v 15.00 hod.; další duchovní program. Více na letáku.

*Poděkování  patří všem, kdo v naší farnosti i obcích ochotně a nezištně pomáháte s rozličnými pracemi, úkoly a službami; v poslední době výmalba prostory a oprava části fasády na faře, instalatérské práce a posekání trávy na farním dvoře; za úklid kostela, květinové dary a výzdobu a také za pozdravy a pohledy z dovolené ☺.

* * * * * * *