• 26.10.2015 12:38

25. října – 1. listopadu 2015

*Modlitba růžence – měsíc říjen se nese ve znamení modlitby růžence. Proto se tuto požehnanou modlitbu modlíme i my – začínáme společně vždy ½ hodiny před každou mší svatou.
    *Sbírka na misie z minulé neděle přinesla v naší farnosti dohromady 10.547 Kč (Borová 245, Sněžné 800 a Nový Hrádek 9.502 Kč). Za štědrost i modlitby všem dárcům děkujeme!
    *Koncert duchovní hudby   Polyfonní sdružení z Nového Města nad Metují pod vedením p. Jiřího Tymla vystoupí ve farním kostele sv. Petra a Pavla na Novém Hrádku v neděli 1. listopadu od 16 hodin. Zveme i Vás!
    *Dušičky – obřad začne na hřbitově na Novém Hrádku v pondělí 2. listopadu v 17.00 hod. Už teď je možno zadávat úmysly za zemřelé; po obřadu budou v kostele při mši svaté čtena jejich jména.
    *Setkávání nejmenších dětí, předškoláků a jejich kamarádů  začne na Novém Hrádku v pátek 6. listopadu. Více u paní Anny Hlaváčkové (tel. 608 650 568) nebo paní Kateřiny Vondřejcové (tel. 608 122 984). Začátek v 16.30 hod.
    *Žehnání nových misálů  proběhne při Mši svaté příští neděli, tj. 1. listopadu, na Slavnost všech svatých.
    *Hnutí pro život ČR – vzadu v kostele je nejnovější číslo věstníku organizace, která dlouhodobě úspěšně bojuje za život nenarozených dětí a ochranu matek.
    *Kříž na hřbitově  Na zdejším hřbitově v dolní části byl očištěn a natřen hlavní kříž. Vše na své náklady provedl náš farník pan Petr Bohadlo. Děkujeme!
    *První svaté přijímání - rodiče mohou přihlásit své děti již teď.  Příprava začne počátkem února 2016, vlastní termín slavnosti bude včas stanoven.
    *Poděkování vyslovujeme všem, kteří v naší farnosti i obci nezištně zajišťují mnohé práce a služby. Upřímné Pán Bůh odplať!

• 17.10.2015 23:03

18. října – 25. října 2015

*Sbírka na misie  - prostředky ze sbírky této neděle jsou určeny na podporu misií prostřednictvím Papežským misijních děl. Děkujeme tímto všem dárcům za štědrost i modlitby, kterými tuto bohulibou pomoc potřebným provázíte.
    *Farní lesčleny farní rady zveme na prohlídku lesa, který byl naší farnosti vrácen v restitučním řízení - v úterý 20. října od 16 hod. ji povede ing. Pavel Starý, který zodpoví vaše dotazy a seznámí nás s činností Diecézních lesů s.r.o.
    *Čtvrtek 22. října – Nový Hrádek
    Mše sv. od 18 hod. (mše sv. ve středu 21. října nebude), celebruje ji biskupský vikář pro pastoraci P. Jan Linhart; poté v kině představí svou pout´ na FILIPÍNY slovem, obrazem i hudebními ukázkami. Zveme i Vás!
    Dušičky – obřad na hřbitově začne v pondělí 2. listopadu v 17.00 hod. Je možno už teď dávat úmysly za zemřelé; následně v kostele při mši svaté budou čtena jejich jména.
    *“František“ setkávání dětí předškolního věku a jejich maminek začne v pátek 6. listopadu. Více u paní Anny Hlaváčkové (tel. 608 650 568) nebo paní Kateřiny Vondřejcové (608 122 984).
    *Zimní čas vchází v platnost ze soboty na neděli 25. října. Čas si večer posunete o 60 minut zpátky (noc tedy bude o hodinu delší).