OPRAVA 2018

02.12.2018 12:45

Oprava střechy farního kostela sv. apoštolů Petra a Pavla
na Novém Hrádku v roce 2018

Záměrem celé akce je pokračovat úspěšně v opravách, které byly zahájeny loni.

Financování takto rozsáhlých oprav není možní bez příspěvků z různých fondů a dotací. Vedle vlastních prostředků farnosti, které jsou nezbytnou formou tzv. spoluúčasti, žádali jsme také letos o poskytnutí financí Biskupství královéhradecké, Městys Nový Hrádek, ORP Náchod (obec s rozšířenou působností) a rovněž Královéhradecký kraj a Ministerstvo kultury ČR.
Díky vstřícnosti těchto institucí je finančně zajištěna letošní fáze oprav – vlastní práce na výměně krytiny plánované na září až říjen 2018 právě probíhají.

Sbírka na tento účel bude na Novém Hrádku v neděli 30. září 2018.

Letošní oprava střechy dokončena

Práce proběhly v září-říjnu 2018 a byly financovány ze zdrojů uvedených výše. Celkové náklady na opravu dosáhly jen v letošním roce výše 1 455 817,58 Kč. Kontrola stavební i ze strany orgánů památkové péče také již proběhly a bylo konstatováno, že odvedená práce je kvalitní a bez závad.
Také letos opravy provedla firma TASK Broumov.

Děkujeme všem, kdo jste se jakýmkoli způsobem podíleli na celém díle!

P. Jindřich Tluka, administrátor farnosti Nový Hrádek

C:\Users\Frantisek\Downloads\Transparent KHK.jpg