• 25.03.2018 21:58

KVĚTNÁ (PAŠIJOVÁ) NEDĚLE, 25. března

*Pojištění kostelů a dalších církevních objektů  Sbírka z minulé neděle přinesla celkem 2.391 Kč (Borová 456, Sněžné 750, Nový Hrádek 1.195 Kč).  Děkujeme všem dárcům za pochopení a finanční podporu.

*LETNÍ ČAS vstupuje v platnost tento týden, v noci na neděli 25. března (letos Květná neděle). Noc bude o hodinu kratší.

*LITURGIE KVĚTNÉ NEDĚLE  Mše svatá začne žehnáním ratolestí a slavnostním průvodem; věřící se proto přede mší shromáždí venku u kostela (za brankou z náměstí). Začátek v 8.30 hod.

*KŘÍŽOVÁ CESTA - naposledy letos bude na Novém Hrádku v úterý 27. března na závěr Mše svaté.

*NIKODÉMOVA NOC  Tichá adorace bude ve středu 28. března od 19.00 hod.

*STŘECHA 2018“  Farní sbírka na letošní opravu střechy bude v neděli 1. dubna (Hod Boží velikonoční) na Novém Hrádku. Již teď děkujeme dárcům za  podporu tohoto důležitého projektu.
    Více o letošní opravě střechy kostela a hřbitovní zdi naleznete na farním webu.

*Děkujeme všem farníkům, kteří se zapojili do předvelikonočního úklidu farního kostela na Novém Hrádku.

* Děkujeme všem, kteří připravili a také se zúčastnili Křížové cesty rodičů s dětmi v pátek 23. března na Novém Hrádku.

*ADORACE  PŘED  NEJSVĚTĚJŠÍ  SVÁTOSTÍ  OLTÁŘNÍ:
    Nový Hrádek: první neděli v měsíci na závěr mše sv.; středa večer: Nikodémova noc (tichá adorace).
    *Modlitba Růžence společně 30 minut vždy přede mší svatou.

*PODĚKOVÁNÍ   patří všem našim farníkům, kteří nezištně a obětavě zastávají v našich farnostech a obcích různé práce a služby. Pán vám všem odplať!

• 19.03.2018 09:11

5. NEDĚLE POSTNÍ, 18. března

*Pojištění kostelů a dalších církevních objektů   Sbírka této neděle je určena na pojištění církevního majetku.  Všem dárcům děkujeme za pochopení a finanční podporu.

*PŘEDVELIKONOČNÍ SETKÁNÍ RODIN V ROKOLI  je připraveno na tuto neděli, 18. března. Celé rodiny a všechny zájemce zvou Schönstattské  sestry Mariiny. Začátek v 15.00 hod., podrobnosti na vývěsce.

- několik obrázků ze setkání ve farní fotogalerii, zde...

*NIKODÉMOVA NOC   Tichá adorace bude ve středu 21. března od 19.00 hod.

*ÚKLID KOSTELA před Velikonocemi bude ve čtvrtek 22.března od 16 hodin.

*KŘÍŽOVÁ CESTA  RODIČŮ S DĚTMI  bude v naší farnosti v pátek 23. března. Proběhne mimořádně již přede mší svatou, začátek v 17.30 hod.

*TÝDEN MODLITEB ZA MLÁDEŽ  proběhne v týdnu od 18. do 25. března jako příprava na diecézní setkání mládeže. To se uskuteční v sobotu 24. března 2018 v Hradci Králové. Program začíná v 9 hod. Pro mládež od 14 let. Další informace ve vývěsce a na diecézním webu.

*LETNÍ ČAS  vstupuje v platnost příští týden, v noci na neděli 25. března  (letos Květná neděle).

*“STŘECHA 2018“  Bližší informace o plánované opravě střechy farního kostela sv. apoštolů Pera a Pavla na Novém Hrádku naleznete na farním webu. Farní sbírka na tento účel bude v neděli 1. dubna 2018. Všem dárcům děkujeme!

*ADORACE  PŘED  NEJSVĚTĚJŠÍ  SVÁTOSTÍ  OLTÁŘNÍ:
    Nový Hrádek: první neděli v měsíci na závěr mše sv.; Nikodémova noc.
    *Modlitba Růžence společně 30 minut vždy přede mší svatou.