• 26.11.2017 14:52

26. LISTOPADU 2017, Slavnost JEŽÍŠE KRISTA KRÁLE

*NEDĚLNÍ MŠE SV. V ROKOLI   Na první neděli v měsíci - 3. prosince – bude mše sv. také od 15.00 hod. v kapli Nejsvětější Trojice v domě sester.
    *ADVENTNÍ KONCERT   Na první neděli adventní, 3. prosince 2017, se v kostele sv. apoštolů Petra a Pavla na Novém Hrádku uskuteční adventní koncert. Pásmo varhanních skladeb přednese pan Vladimír Jelínek z Prahy. Začátek v 16.15 hod.

*Sbírka na arcibiskupský seminář je vyhlášena na příští neděli, 3. prosince. Všem dárcům děkujeme za finanční podporu a modlitby, kterými bohoslovce
    na jejich cestě ke kněžství provázejí.

*OBNOVA MARIÁNSKÉHO SLOUPU – interpelace občanů
    Žádost o přezkoumání posledního rozhodnutí Zastupitelstva hlavního města Prahy podepsalo v našich farnostech celkem 109 věřících. Archy s podpisy již byly na příslušnou adresu odeslány.
    Kéž přispějí i naše podpisy k tomu, aby se mariánský sloup na svém místě -
    po 100 letech - znovu objevil!

*ADORACE  PŘED  NEJSVĚTĚJŠÍ  SVÁTOSTÍ  OLTÁŘNÍ:
    Nový Hrádek: každý první čtvrtek a první neděli v měsíci na závěr mše svaté.
    Slavoňov: vždy první pátek v měsíci na závěr mše svaté.
    *Modlitba Růžence společně 30 minut vždy přede mší svatou.

*POUŤ RODIČŮ, KTEŘÍ PŘIŠLI O DÍTĚ před, při nebo po porodu
    Perinatární hospic Dítě v srdci, z.s., zve na tuto pouť všechny rodiče, kteří prošli ztrátou dítěte. Na úvod Křížová cesta v ambitech kláštera, na závěr mše sv. Více na letáku.
    Koná se v sobotu 9. prosince 2017, 10 – 18 hod. na Hoře Matky Boží u Králík. *PODĚKOVÁNÍ  patří vám všem, kdo v naší farnosti nezištně pomáháte s různými pracemi a službami.

*PODĚKOVÁNÍ   patří všem farníkům, kteří nezištně a obětavě zastávají v našich farnostech různé práce a služby. Pán vám odplať!

⁎ ⁎ ⁎ ⁎ ⁎ ⁎ ⁎

• 19.11.2017 15:43

19. LISTOPADU 2017, 33. NEDĚLE V MEZIDOBÍ

*!! ZMĚNA ZAČÁTKU BOHOSLUŽEB !!
    Od neděle 19. listopadu dochází v našich farnostech ke změně začátku těchto bohoslužeb:
    Slavoňov: neděle v 8. 15 hod.
    Nový Hrádek: neděle v 9.45 hod.
    Borová a Sněžné: sobotní mše svaté (s nedělní platností) budou začínat pravidelně již v 16.30 hod.
    Děkujeme všem farníkům za pochopení!

Ve všední dny zůstává začátek mší sv. nezměněn - Nový Hrádek v úterý a čtvrtek v 18.00 hod., Slavoňov v pondělí a pátek v 16.30 hod.
    * Den Bible je letošního roku příští neděli, 19. listopadu. K tématu posílá svůj dopis věřícím  kard. Dominik Duka OP, v němž se zamýšlí nad úkoly biblického apoštolátu a děkuje za modlitby i finanční podporu díla pro příští rok.
    *ADVENT SE BLÍŽÍ… Vyrábění přáníček: v sobotu 18. listopadu, výroba adventních věnců: v sobotu 25. listopadu – na faře, vždy o 2. hodině odpolední.
    *Sbírka na plošné pojištění majetku diecéze II. z minulé neděle vynesla ve farnosti Nový Hrádek 2.184 a Sněžné 990 Kč  (celkem 3.174 Kč) a ve farnosti Slavoňov 3.336 Kč. Dohromady 6.510 Kč. Děkujeme všem dárcům na pochopení a štědrost.

*ADORACE PŘED NEJSVĚTĚJŠÍ SVÁTOSTÍ OLTÁŘNÍ:
    Nový Hrádek: každý první čtvrtek a první neděli v měsíci na závěr mše svaté.
    Slavoňov: vždy první pátek v měsíci na závěr mše svaté.
    *Modlitba Růžence společně 30 minut vždy přede mší svatou.

OBNOVA MARIÁNSKÉHO SLOUPU – interpelace občanů

Petiční výbor pro obnovu mariánského sloupu na Staroměstském náměstí v Praze žádá o opakované projednání přijatého usnesení Zastupitelstvem hlav. města Prahy ze dne 14. září 2017, kterým bylo obnovení Mariánského sloupu zamítnuto.
    Další informace jsou na podpisovém archu; naleznete je v kostele u sloupu (Nový Hrádek) a v zádveří kostela (Slavoňov). Věřící tak mohou svým podpisem podpořit oprávněnou žádost v dobré věci. Podepisujte do 20. listopadu!

*Pouť za nová duchovní povolání   bude v Rokoli na poslední sobotu v měsíci  - 25. listopadu. Program obvyklý, mše sv. začíná v 9.30 hod.
    *TAMMÍM „DEN CO DEN S BOHEM“ Bohoslovci z Prahy zvou na duchovní víkend v semináři mladé muže, koná se 24. – 26.listopadu. více na arcs.cuni.cz

*POUŤ RODIČŮ, KTEŘÍ PŘIŠLI O DÍTĚ před, při nebo po porodu
    =Koná se v sobotu 9. prosince 2017, 10 – 18 hod. na Hoře Matky Boží u Králík=  *PODĚKOVÁNÍ  patří vám všem, kdo v naší farnosti nezištně pomáháte s různými pracemi
    a službami.