• 28.10.2017 11:38

29. ŘÍJNA 2017, 30. NEDĚLE V MEZIDOBÍ

*ODPUSTKY PRO DUŠE V OČISTCI, „DUŠIČKOVÝ TÝDEN“ Na základě dovolení Apoštolské penitenciárie  mohou věřící v naší republice získat plnomocné odpustky pro duše v očistci již v týdnu před Vzpomínkou na všechny věrné zemřelé (tedy od 25. 10.), nemohou-li z vážných důvodů navštívit hřbitovy v obvyklé době – tedy 1. listopadu odpoledne a 2. listopadu po celý den. Je nutné splnit tři obvyklé podmínky (svátost smíření, sv. přijímání, modlitba na úmysl svatého Otce) a při návštěvě kostela pomodlit se modlitbu Páně a vyznání víry.
    V naší farnosti proběhnou tyto obřady ve čtvrtek 2. listopadu
    na Novém Hrádku od 16.00 hod. mše sv. a poté obřad na hřbitově, ve Slavoňově mše sv. začíná v 18.00 hod.

*Misijní neděle 22. října  Sbírka na podporu misií z minulé neděle vynesla v našich farnostech celkem 7.019 Kč (Nový Hrádek 3.419, Slavoňov 3.600 Kč). Všem dárcům děkujeme.
    *ZIMNÍ ČAS platí od soboty na neděli 29. října (noc bude o hodinu delší).
    *Nedělní odpolední mše sv. v Rokoli v kostele Panny Marie bude v neděli 29. října naposledy. Od listopadu bude v kapli Nejsvětější Trojice v domě u sester.
    *Setkání nejmenších dětí  bude v pátek 3. listopadu v 16.30 hod. u Vondřejců.
    *ADORACE před Nejsvětější Svátostí oltářní: na Novém Hrádku každý první čtvrtek a první neděli v měsíci na závěr mše svaté. Ve Slavoňově pak vždy na první pátek v měsíci.
    *Modlitba Růžence společně 30 minut vždy přede mší svatou.
    *PODĚKOVÁNÍ  patří vám všem, kdo v naší farnosti nezištně pomáháte s různými pracemi a službami.

⁎ ⁎ ⁎ ⁎ ⁎

• 22.10.2017 16:45

22. ŘÍJNA 2017, 29. NEDĚLE V MEZIDOBÍ

*SVĚTOVÝ DEN MISIÍ  - Misijní neděle je letos 22. října a na podporu papežských misií je na tento den vyhlášena sbírka. Děkujeme za vaše dary i modlitby.
    *“DESÁTEK RŮŽENCE“ v pátek 27. října v 16.00 hod. v kostele svatých apoštolů Petra a Pavla na Novém Hrádku… zveme všechny farníky, mladé i starší, děti, mládež i celé rodiny, ke chvíli společné modlitby, zpěvu a povídání. A budeme společně vyrábět i desátek růžence. Všichni jste zváni, každý je vítán!
    *Pouť za nová duchovní povolání: 28. října - na poslední sobotu v měsíci - v mariánské Rokoli.
    Program: 8.45 – modlitba růžence, v 9.30 mše sv., adorace, na závěr pobožnost křížové cesty, v kapli Nejsvětější Trojice v domě u sester!!
    *Vzpomínka na všechny věrné zemřelé - sobota 28. října 2017:
    Borová v 15.00 hod., Sněžné v 18.00 hod.
    *Diecézní pouť mládeže se koná ve dnech 27. - 28. října 2017 na Hoře Matky Boží u Králík. Další informace na farním webu.
    *ZIMNÍ ČAS platí ze soboty na neděli 29. října (noc bude o hodinu delší).
    *ADORACE před Nejsvětější Svátostí oltářní je na Novém Hrádku každý čtvrtek a první neděli v měsíci na závěr mše svaté. Ve Slavoňově pak vždy na první pátek v měsíci.
    *Modlitba Růžence společně 30 minut vždy přede mší svatou.

⁎ ⁎ ⁎ ⁎ ⁎